Poziv na sudjelovanje u radionicama Rastimo zajedno

Poštovani roditelji,
čast mi je i zadovoljstvo pozvati Vas na sudjelovanje u radionicama Rastimo zajedno.
Program je to namijenjen roditeljima djece u dobi do 4 godine života.

Svrha Programa je omogućiti razmjenu informacija, znanja, vještina i podrške koji roditeljima koriste u ispunjavanju njihovih roditeljskih odgovornosti te promiču osobni rast i razvoj kako roditelja tako i djeteta.
Glavni cilj Programa je stvoriti poticajno i osnažujuće okruženje u kojemu roditelji s voditeljima radionica i s drugim roditeljima:
  • razmjenjuju ideje o načinima na koje žive svoje roditeljstvo,
  • upoznaju bolje sebe kao roditelja,
  • prepoznaju načine na koje se odnose prema svojem djetetu
  • te doznaju i za druge moguće načine odnošenja prema djetetu.
Također se upoznaju sa znanstvenim stajalištima
  • o razvojno poticajnoj interakciji roditelja i djeteta, kao i
  • o roditeljstvu na dobrobit djeteta i roditelja.
Program radionica s roditeljima “Rastimo zajedno” sastoji se od jedanaest konceptualno i tematski povezanih radionica koje provode posebno educirani voditeljski timovi stručnjaka za podršku ranom razvoju djeteta:
  • Roditelji 21. stoljeća
  • Četiri stupa roditeljstva
  • Roditeljski ciljevi i psihološke potrebe djeteta
  • Sva naša djeca i kako ih volimo
  • Slušanje – važna vještina roditeljstva
  • Kako dijete uči o svijetu oko sebe?
  • Postavljanje granica: zašto i kako?
  • Biramo i kreiramo rješenja
  • Roditeljske odgovornosti i još poneka pitanja
  • Biti roditelj: utjecaji i izbori
  • Završetak i novi početak
Nakon završetka Programa radionica, roditelji se obično nastave susretati u Klubu roditelja Rastimo zajedno.
Rastimo zajedno.png
Na radionicama se koriste različiti oblici rada, ovisno o cilju i sadržaju pojedine aktivnosti. Kratka predavanja uz PPT prezentacije, vježbe i rad na različitim zadacima izmjenjuju se s razgovorom na određenu temu i razmjenom iskustva u malim ili većim grupama. Svaka radionica „začinjena“ je i ponekom igrom i/ili kratkim filmom.
Radionice bi se održavale jednom tjedno u fiksnom poslijepodnevnom terminu u trajanju od 11 tjedana. Vjerujem da Vam to zvuči kao puno vremena, ali pozivam Vas da pokušate i date priliku sebi i nama da Vas bolje upoznamo te počnemo aktivno raditi na stvaranju partnerstva u odgoju.
Prvu radionicu bismo imali zadnji tjedan u listopadu (o točnom terminu bit ćete obaviješteni).
Kod Vaših odgajateljica moći ćete se upisati za sudjelovanje, a slobodno se mailom možete javiti i na pedagoginja@vrtic-bukovac.hr
Radionice vodi naš Rastimo zajedno tim koji se sastoji od odgajatelja i članova stručnog tima koji su za to prošli edukaciju.
Nešto više o samom programu i iskustvima roditelja koji su radionice prošli možete saznati na:
Srdačno Vas pozdravljam i radujem se Vašem odazivu.
Ugodan dan Vam želim.
Gordana Lukačić, ravnateljica