Skupina Ptičice - objekt Bukovac na brijegu

Engleski jezik u Montessori skupini

mješovita skupina, djeca od 2,5 – 5 godina

Ines Gradinšćak, odgojitelj, voditelj programa

U Montessori programu međusobno se prožimaju Montessori pedagogija sa učenjem i usvajanjem engleskog jezika. Tako djeca koristeći Montessori aktivnosti istovremeno usvajaju i engleski jezik i pojmove.
Ponavljaju se i koriste tako svakodnevne fraze kao što su npr. „Good morning“, „Thank you“, te one koje prate svakodnevne životne aktivnosti: pri jelu npr.„Enjoy your lunch“, pri higijeni „Wash your hands“, pri svlačenju i oblačenju „Take off your shoes“ ili“Put on your shoes“ te one vezane za boravak u vrtiću i provođenje engleskog programa „Clean up“, „Make a circle“ za koje se koriste i pjesmice kroz koje djeca usvajaju te aktivnosti kao što su „Clean up song“ i „Please come here“.
Bivajući okružena i engleskim frazama, pjesmicama, slikovnicama i izrazima koje prate Montessori aktivnosti dječje znanje i iskustvo je istovremeno obogaćeno dvama programima.

Neki od primjera za navedeno:

• Colours – yellow, red, orange, purple, blue and green

•  Shapes – circle

• Alphabet and letters

• Vehicles puzzle – car, train, bicycle…