Kreativni dan - likovna radionica na objektu Novi Bukovac

Snježana Osić - Sadžak, mag.praesc.educ., odgojiteljica savjetnica; voditeljica radionice

„Kreativni dan“ je od djece  odabran naziv likovne radionice koja se provodi na objektu Novi Bukovac (prostori hotela Rebro) 1,5 sat tjedno od 15.10. 2020. godine. Započeta je s devetero upisane djece, a trenutno broji 22- oje polaznika iz skupina Kapljice i Medvjedići. Voditeljica radionice je odgajateljica skupine Kapljice, Snježana Osić- Sadžak. Mjesto provođenja su unutrašnji prostori vrtića, terasa i igralište.

Provedba programa radionice realizira se uz multidisciplinaran pristup.
Naime, naglasak je stavljen na poticanje spontanog dječjeg stvaralaštva i kreativnosti, ali djeca imaju mogućnosti i za razvijanje drugih kompetencija bitnih za cjeloživotno učenje. Kroz različite igrovne situacije i likovnu komunikaciju oni upoznaju svijet koji ih okružuje, bogate spoznaju i iskustva te razvijaju divergentno mišljenje.
Razotkrivanjem sebe kroz likovnost, djeca pomažu odgajateljima u osmišljavanju njima interesantnih i zanimljivih sadržaja, a ujedno prepoznavanjem osobnih potencijala svakog pojedinog djeteta, odrasli usmjerava i  potiče njegov cjeloviti razvoj općenito.
Ovakav, integrirani pristup zahtijeva tematski raznoliko planiranje i provođenje likovno istraživalačkih aktivnosti u kojima je „proces važniji od djela“, a uspješna realizacija uključivanje stručnjaka i sustručnjaka iz užeg i šireg okruženja (organizacija posjeta i izložbi, sudjelovanje na Likovnim natječajima).

Osim u  izložbenom  prostoru  našega objekta gdje čine stalni postav, svoje radove do kraja godine planiramo izložiti  u jednoj od zagrebačkih knjižnica te u nekim gradovima Hrvatske vezano uz aktualna događnja.
Dogovaranja potencijalnih suradnji su u tijeku, ali zbog  trenutne pandemijske situacije, mjesta i termini nisu još točno definirani.

Slikovnim  prikazom  u nastavku  ćemo i  vizuelno predstaviti neke od tema provedenih u proteklom razdoblju.

SLIKANJE I IZLOŽBA  FRAKTALA

UVOD U TEMU KUBIZMA – igra oblicima, crtanje, otiskivanje na brusnom papiru

RADOVI NASTALI METODOM ESTETSKOG TRANSFERA PREMA DJELIMA KLEE-A, PICASSA I JOSIPA ROCE NA RAZLIČITIM PODLOGAMA I U RAZNIM TEHNIKAMA

LIKOVNI DOŽIVLJAJ KNJIŽEVNOG UMJETNIČKOG DJELA KROZ TEMU