Skupina Suncokreti - Novi Bukovac

Sonnenblumen - poludnevni program ranog učenja njemačkog jezika
                                  u sklopu
primarnog desetsatnog  programa
                                  na objektu Novi Bukovac, Kišpatićeva 12s
                                  dobno mješovita skupina

Alenka Pavleković, mag.preasc.educ, voditelj programa
Anica Čoh, odgojitelj

Naglasak je na djetetovim mogućnostima, aktualnim potrebama i sposobnostima. Jezik se provodi situacijski te kroz različita tematska planiranja i vođene aktivnosti. Razvoj djeteta i razvoj stranog jezika i aktivnosti djece se kontinuirano dokumentiraju i na temelju dokumentacije se planiraju nove aktivnosti ili projekti. Naglasak je na tome kako djeca uče te se pristup individualizira prilagodbom različitim stilovima učenja.

Djeca samostalno izrađuju aplikacije i poticaje koji se koriste u radu.

RAZLIČITI PRISTUP JEDNOJ TEMI:

DIE KLEIDUNG

Das Spiel: “Es fliegt”, “Leti, leti” – imenovanje odjevnih predmeta na njemačkom
Es fligt

Crtanje odjevnih predmeta

Igra “Pogodi što sam nacrtala”  - poticanje djece na produkciju na njemačkom, razvoj vizualne percepcije, učenje novog i utvrđivanje već naučenog

Memoryspiel: odjeća i obuća

Situacijsko učenje:

Ziehe deine Hauschuhe an!
Ziehe deine Jacke an!

“Vješanje odjeće u ormar” – imenovanje odjeće na njemačkom jeziku koristeći poticaje koje su djeca samostalno izradila.

Tu se razvija i fina motorika šake i okulomotorna koordinacija.

Das Lied: “Hampelmann” – pjesmica koja govori o odijevanju pojedinih komada odjeće

Igra u blatu uz popratnu pjesmicu “Pitsche patsche” gdje se spominju odjevni predmeti koji se zaprljaju prilikom igre u blatu